Şu an sisteme bağlı değilsiniz!
İsterseniz sisteme girebilir yada kayıt olabilirsiniz?

Bugün: 24 Temmuz 2024, Çarşamba
Günün en yeni başlıklar ve projeleri

 
Google
 

ResimTürk polisi, suçluları lazerle dinleyecek
Telefon dinlemede istediği yetkilere sahip olan Türk polisi, suç faillerinin açık havada veya kapalı alanda yaptıkları konuşmaları, lazer ve radyo dalgalarının kullanımı ile temassız ve kablosuz olarak uzak mesafelerden dinleyip kaydedebilecek.

ResimGöktürk, PKK'nın ensesinde
Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar, Türkiye'nin keşif, gözlem ve uydu projesi olan “Göktürk Projesi”nin, en geç üç ay içinde sonuçlandırılacağını düşündüğünü söyledi.

Resim’Süper Göz’e polis talip
İTÜ’de Prof. Dr. İbrahim Akduman ve bir grup bilim adamının geliştirdiği, "Süper Göz"e polis talip oldu.

ResimAselsanlı mühendisin ölümü Adli Tıbbı böldü
Aselsan'ın altı ayda ölen 3 mühendisinden biri olan Hüseyin Başbilen'de onlarca kesik olmasına rağmen elinde ve parmaklarında kan izi bulunmadı. Adli Tıp'taki 7 uzman 'intihar' raporu verdi. 3 uzman 'cinayet' diyerek muhalefet şerhi koydu..

ResimBluetooth'u bileğinizde taşıyın
Bluteooth cihazınızı bileğinizde taşımak ister misiniz? Titreşimli bileklik çağrı geldiğinde titreyerek size haber veriyor.

ResimMayına süper göz
İTÜ’lü bir grup bilim adamının geliştirdiği tomografi cihazı, Süpermen’in gözü gibi: Betonun içinde, toprağın altında sır kalmayacak. Elektromanyetik dalgalarla, plastik mayın, maden, petrol rezervi ya da binalardaki kolon tahribatı kolayca görüntülenebilecek.

ResimDünyada bir ilk!
Türk bilim adamları dünyada ilk defa uygulanan bir yöntemle kağıt fabrikalardan çıkan atık suyu elektrokimyasal olarak arıttı.

ResimGörünmez Tank
İngiliz Ordusu, tankları ve askerleri görünmez kılan gizli bir teknolojiyi başarıyla denedi. İngiliz Savunma Bakanlığı, geçen hafta yapılan testlerde bir tankı tamamen görünmez hale getirildiğini açıkladı.

ResimTürkiye'nin yeni gözlem uydusu!
TÜBİTAK, Türkiye’nin yerel kaynaklarla RASAT uydusunun yapımını sürdürürken, diğer yandan Milli Savunma Bakanlığı için TAI ile "GÖKTÜRK-2" isimli yeni bir uydunun yapımına başladı.

ResimTürksat konferansı
Türksat Genel Direktörü Adnan Çelik, 22 Türk mühendisinin, gelecek yılın Nisan ayında fırlatılacak Türksat 3-A uydusunun gövdesinin yapımını tamamladıklarını söyledi.


Sayfalar: