Şu an sisteme bağlı değilsiniz!
İsterseniz sisteme girebilir yada kayıt olabilirsiniz?

Bugün: 24 Ekim 2021, Pazar
Günün en yeni başlıklar ve projeleri

 
Google
 

Amacımız

Bu site,herhangi bir konuda icadı olup ta,maddi destek,tanıtım yetersizliği gibi sorunlardan dolayı hayata geçirememiş insanları,bir araya getirip ,projelerinin gerekli kişilerce tanınmasını ve değerlendirilmesini sağlamak amacıyla kurulmuştur.Hiçbir ticari çıkar düşüncesi yoktur.

Gözlem,deney,ölçüm süzgecinden geçmiş icadınız varsa bize ulaştırın.Bu icadınızı genel hatlarıyla bize anlatın(proje detayları sizde kalsın).İcadınızı daha iyi ifade etmek için çizim-resim gönderdiğinizde sitemiz bunları da yayınlayacaktır.Ayrıca olabilirliğini düşündüğünüz bir fikriniz varsa,projelendirme aşamasının herhangi bir noktasında sorunlar yaşıyorsanız,sitemizde projeniz tartışmaya açılıp,bu konuda diğer insanlarla fikir alışverişinde bulunma imkanına sahip olacaksınız.

Bizler inanıyoruz ki, yakın zamanda sitemiz;Türk insanının istediğinde,azim ve sabırla sonuna kadar uğraş verdiğinde başaramayacağı hiçbir şey olmadığının bir ispatı olacaktır.

BİZ TÜRK İNSANINA GÜVENİYORUZ....


Resim2 yıl dayanabilen ekmek
TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi Marmara Araştırma Merkezi (MAM), Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ihtiyacı doğrultusunda, yürütülmüş olan proje çalışmaları kapsamında 2 yıl dayanabilen, vitamin ve minerallerce zenginleştirilmiş ekmek formülasyonu geliştirdi.

ResimTürk polisi, suçluları lazerle dinleyecek
Telefon dinlemede istediği yetkilere sahip olan Türk polisi, suç faillerinin açık havada veya kapalı alanda yaptıkları konuşmaları, lazer ve radyo dalgalarının kullanımı ile temassız ve kablosuz olarak uzak mesafelerden dinleyip kaydedebilecek.

ResimToyota'dan ''müzisyen'' robot
Japonya'nın bir numaralı otomobil üreticisi Toyota şirketi, keman çalabilen robot üretti. Robotları stratejik gelişmesinin bel kemiği yapmayı düşünen şirket, teknoloji harikası robotlarını Tokyo'da basına tanıttı.


eXTReMe Tracker