Şu an sisteme bağlı değilsiniz!
İsterseniz sisteme girebilir yada kayıt olabilirsiniz?

Bugün: 24 Ekim 2021, Pazar
Günün en yeni başlıklar ve projeleri

 
Google
 

Resimİlginç Bir Çarpma Yöntemi
Çarpma işlemini; kutucukların sayıları ile hesaplayan bir çarpma işlemi şekli. çizgiler dik ve yatay çizilerek kutular bölümlendirilmesi gerekiyor.

ResimKüçük Mucitler izleniyor!
İlk yayin doneminde toplam 13 bolumden olusan ve 3 ay boyunca her hafta TRT1'de yayinlanan Kucuk Mucitler bu sure icinde her ay 1 defa yani toplamda 3 defa izlenme oraninda ilk 100'e girdi !

Resim2 Sayısının 1 Sayısına Eşit Olduğunu İdea Eden Çözüm
a ve b diye iki değişken tanımlanmış ve bunlara 1 değeri atandıktan sonra, çeşitli işlemlere tabir tutması sonuçu; en sonda a+b=b değeri elde edilmiş. Yani 2=1 denmiş.

ResimÇizgilerle Çarpma İşlemi Yapmak
Çizgilerle çarpma işlemi yapabilir miyiz? İki basamaklı yada daha fazla basamaklı sayıları çarparken uğraştığımız zamandan daha az bir sürede çarpma işlemi yapmamıza olanak sağlayan bu yöntem ile matematik daha da zevkli olacak.

ResimKendiliğinden Karışan Tencere
Güneş ışığıyla çalışan bu tencere çorba karıştırmak için özel yapılmış ve güneş enerjisinden aldığı enerjiyi, çorba karıştırırken kullanıyor.

ResimBilim Adamları Hayatları
Uludağ Üniversitesi Elektronik Mühendisliği hocası Burak Polat'ın öğrencilerine verdiği bilim adamları hayatları araştırma ödevlerinin sergilendiği bir site. Bir çok bilim adamının hayatına Türkçe olarak ulaşabilirsiniz.

ResimPopüler Bilim Kitapları
Popüler Bilim Kitapları insanları bilimle tanıştırmak, bilimi sevdirmek, bilimsel ve teknolojik yenilik ve gelişmeleri okuyucunun bilgisine sunmak için çıkardığı kitapları zevklendirmeyi başarmış.

Resimİcatlar Kronolojisi
Dünya tarihinden günümüze kadar geçen sürede üretilen icatların kronolojik sırası ve tarihleri.

ResimYangın Söndürücü Deneyi
Anadolu Kalkınma Vakfı Bağırganlı İlköğretim Okulu öğrencisi Gamze yangın söndürücü konulu deneyini bizlerle paylaşıyor.

ResimElektromıknatıs Deneyi
Anadolu Kalkınma Vakfı Bağırganlı İlköğretim Okulu öğrencisi Gamze elektromıknatıs yapma konulu deneyini bizlerle paylaşıyor.


Sayfalar:

Resim2 yıl dayanabilen ekmek
TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi Marmara Araştırma Merkezi (MAM), Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ihtiyacı doğrultusunda, yürütülmüş olan proje çalışmaları kapsamında 2 yıl dayanabilen, vitamin ve minerallerce zenginleştirilmiş ekmek formülasyonu geliştirdi.

ResimTürk polisi, suçluları lazerle dinleyecek
Telefon dinlemede istediği yetkilere sahip olan Türk polisi, suç faillerinin açık havada veya kapalı alanda yaptıkları konuşmaları, lazer ve radyo dalgalarının kullanımı ile temassız ve kablosuz olarak uzak mesafelerden dinleyip kaydedebilecek.

ResimToyota'dan ''müzisyen'' robot
Japonya'nın bir numaralı otomobil üreticisi Toyota şirketi, keman çalabilen robot üretti. Robotları stratejik gelişmesinin bel kemiği yapmayı düşünen şirket, teknoloji harikası robotlarını Tokyo'da basına tanıttı.


eXTReMe Tracker