Şu an sisteme bağlı değilsiniz!
İsterseniz sisteme girebilir yada kayıt olabilirsiniz?

Bugün: 22 Ağustos 2019, Perşembe
Günün en yeni başlıklar ve projeleri

 
Google
 

Çizgilerle Çarpma İşlemi Yapmak

Çizgilerle çarpma işlemi yapabilir miyiz? İki basamaklı yada daha fazla basamaklı sayıları çarparken uğraştığımız zamandan daha az bir sürede çarpma işlemi yapmamıza olanak sağlayan bu yöntem ile matematik daha da zevkli olacak.

Video:


Yorumlar

Sabri KILICOGLU
Merhabalar, Bu ilginc gelen modeli ortaokulda surekli yapardik ve de diger insanlari sasirtmak icin kullanirdik. Nereden nasil ogrendigimi de soyle hatirliyorum, Matematik oyunlari adli ingilizce kitapta 2 basamaklilar icin gosterilmisti, biz de 3 basamakli sayilarda nasil olur diye deneme yanilma yapip modeli oturtmustuk Bilemiyorum ama eger buna bulus diyorsaniz eksigi biraz kendinizde aramalisiniz. Cunku goreviniz daha cok orada bulus olduguna karardan cok, acaba bunun bir ornegi var midir sorusuna cevap aramak olmali.
2007-06-05

zeynel abidin kavaklı
rakamlar arasında 1-2-3 varda üstü yok.mesela 987x798 bunun gibi sayılarda baya karışıyo
2007-06-06

gamze öztürk
saçma şimdiki yöntem daha mantıklı hem çocuklar oksde de bu kadar uğraşacaklarsa süre iki katına çıkmalı
2007-06-06


Yorum Yaz

Adınız Soyadınız:

E-postanız:

Yorumunuz:

Resim2 yıl dayanabilen ekmek
TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi Marmara Araştırma Merkezi (MAM), Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ihtiyacı doğrultusunda, yürütülmüş olan proje çalışmaları kapsamında 2 yıl dayanabilen, vitamin ve minerallerce zenginleştirilmiş ekmek formülasyonu geliştirdi.

ResimTürk polisi, suçluları lazerle dinleyecek
Telefon dinlemede istediği yetkilere sahip olan Türk polisi, suç faillerinin açık havada veya kapalı alanda yaptıkları konuşmaları, lazer ve radyo dalgalarının kullanımı ile temassız ve kablosuz olarak uzak mesafelerden dinleyip kaydedebilecek.

ResimToyota'dan ''müzisyen'' robot
Japonya'nın bir numaralı otomobil üreticisi Toyota şirketi, keman çalabilen robot üretti. Robotları stratejik gelişmesinin bel kemiği yapmayı düşünen şirket, teknoloji harikası robotlarını Tokyo'da basına tanıttı.


eXTReMe Tracker