Şu an sisteme bağlı değilsiniz!
İsterseniz sisteme girebilir yada kayıt olabilirsiniz?

Bugün: 05 Aralık 2021, Pazar
Günün en yeni başlıklar ve projeleri

 
Google
 

Akademik Projeler

basit motor

basit aletlerle küçük motor yapımı

öğrenciler için yaralı bir icat dijital ve elektronik kalem kutusu

kısaca bir öğrenci bu kalem kutusunu bir not defteri gibi kullanabilir elektroniktitir kendine özgü klavyesi ve afızası vardır.

Dizde Ön Çapraz Bağ Yırtığının Tamirinde Yeni Bir Tespit Metodu

Ön çapraz bağ yırtığı gençlerde sık görülmektedir.Tedavisinde hastanın kendisinden ya da başkasından alınan bir graft (parça) ile bağın yeniden yapımı söz konusudur.Burda önemli olan noktalardan biri,graftin dizdeki iki kemiğe sıkıca tespit edilmesidir.Bunun için birçok implant kullanılmaktadır.Biz yeni bir implant geliştirdik.Bu implant,diğerleri kadar sıkıca tespit etmektedir;fakat diğerlerinden grafte daha az zarar vermektedir.

Resim2 yıl dayanabilen ekmek
TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi Marmara Araştırma Merkezi (MAM), Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ihtiyacı doğrultusunda, yürütülmüş olan proje çalışmaları kapsamında 2 yıl dayanabilen, vitamin ve minerallerce zenginleştirilmiş ekmek formülasyonu geliştirdi.

ResimTürk polisi, suçluları lazerle dinleyecek
Telefon dinlemede istediği yetkilere sahip olan Türk polisi, suç faillerinin açık havada veya kapalı alanda yaptıkları konuşmaları, lazer ve radyo dalgalarının kullanımı ile temassız ve kablosuz olarak uzak mesafelerden dinleyip kaydedebilecek.

ResimToyota'dan ''müzisyen'' robot
Japonya'nın bir numaralı otomobil üreticisi Toyota şirketi, keman çalabilen robot üretti. Robotları stratejik gelişmesinin bel kemiği yapmayı düşünen şirket, teknoloji harikası robotlarını Tokyo'da basına tanıttı.


eXTReMe Tracker