Şu an sisteme bağlı değilsiniz!
İsterseniz sisteme girebilir yada kayıt olabilirsiniz?

Bugün: 13 Ağustos 2022, Cumartesi
Günün en yeni başlıklar ve projeleri

 
Google
 

Konuşan kağıt icat edildi

Mid Sweden Üniversitesinden araştırmacıların geliştirdiği kağıttan yapılan bilbordlar, kullanıcı dokunduğunda önceden kaydedilen sesleri dinletiyor.

Temasa hassas iletken mürekkep kullanılan dijital kağıt prototipinin üzerinde baskılı durumda hoparlörleri de bulunuyor.

Bu teknolojinin gelecekte reklam alanında, hatta ürün paketlemede bile kullanılabileceğini belirten İsveçli ekip, tanıttıkları prototipte, buluşun tatil yerlerinin pazarlanmasında kullanılmasının da mümkün olduğunu gösterdiler.

Projenin başındaki Mikael Gulliksson, prototiple ilgili yaptığı açıklamada, "Bilborda yaklaştığınızda, sahil resmi bulunan kartpostala elinizi koyuyorsunuz ve bu tatil beldesiyle ilgili kısa bir tanıtımı dinleyebiliyorsunuz" diye konuştu.


Yazan: cannes
Tarih: 2007-06-16


Yorumlar

zuhal orpak
tek kelime ile süper olmuş şahanesiniz!!!!! ben türk muciti izleyen ve çok seven birisiyim henüz 11 yaşındayım....bende sizin yarışmanıza katılmak isterim ama yarışmanın nerde olduğuna dağir hiç bir fikrim yok!!!!!:):):):):)
2007-06-16

mehmet altın
100 kelimeyle süper olmuş matrak bişey nerde satılacak ne zmn olacak yazın bu siteyi çok sevdim başarılarınızın dvmını dilerim ok by möcürxXXXX:)
2007-06-22

tolga kale
ben 12 yaşındayım gerçekten bu konuşan kağıt zuhal arkadaşımızın dediği gibi şahane bunu yapanın gözlerinden öperim türkiyede böle bişeyin olması gurur vericidir benim için ve türkiye içinbuı kağıtların yaygınlaşması iyi olur
2007-06-22

sema karnıyarık
BEn 22 YAŞINDAYIM BU ÇOK GÜZEL BİŞE SEVDİM BÖLE BİŞELER YAPIN TÜRKİYE DE TÜRKİYE GELİŞMEYE BAŞLADI SANATLA DA ÇOK UĞRAŞMAYA BAŞLADI BUNLAR BENCE BİLİMLE UĞRAŞSINLAR SANAT BİZE BİRŞEY KAZANDIRMIYOR NOLUR ONLAR DA DUYSUN BU DEDİKLERİMİ ÇOK SWEVİNİRİM EĞER DUYARSALAR
2007-06-23


Yorum Yaz

Adınız Soyadınız:

E-postanız:

Yorumunuz: