Şu an sisteme bağlı değilsiniz!
İsterseniz sisteme girebilir yada kayıt olabilirsiniz?

Bugün: 20 Nisan 2021, Salı
Günün en yeni başlıklar ve projeleri

 
Google
 

2X2 Çift Çeker Bisklet

SİSTEM ÖZELLİKLE MOUNTAİN BİKE (DAĞ BİSİKLETLERİ) VE KROS TİPİ BİSİKLETLERDE ETKİLİ OLAN VE PEDAL VASITASI İLE ARKA TEKERLEĞE ZİNCİR VE VİTES DİŞLİLERİ İLE AKTARILAN GÜCÜN (MOMENTİN) ARKA TEKERLEĞE MONTE EDİLEN BİR GRUP DİŞLİ VE ESNEK BİR ŞAFT VASITASI İLE YİNE ÖN TEKERLEĞE MONTE EDİLMİŞ AYNI TÜRDEN BİR DİŞLİ GRUBU İLE AKTARILMASI ESASINA DAYANMAKTADIR.BURADA DİĞER VERSİYONLARINDAN FARKLI OLAN ÖZEL BİR ESNEK ŞAFT İLE HAREKETİN ARACIN KONSTRÜKSİYONUNA UYGUN ŞEKİL ALABİLMESİ DİR.....BU SİSTEM İLE ARACIN ÇEKİŞ GÜCÜ TEORİK OLARAK İKİ KATINA ÇIKMIŞ OLUR.BİR DİĞER AVANTAJIDA VİTES TERTİBATI AYNEN KALDIĞI İÇİN HIZ İLE İLGİLİ BİR KAYIP OLMAMAKTADIR.AŞAĞIDA HENÜZ PROTOTİP HALİNDEKİ RESİMLERİ GÖREBİLİRSİNİZ.
Yazan: aramis65
Tarih: 2007-06-18


Resim2 yıl dayanabilen ekmek
TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi Marmara Araştırma Merkezi (MAM), Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ihtiyacı doğrultusunda, yürütülmüş olan proje çalışmaları kapsamında 2 yıl dayanabilen, vitamin ve minerallerce zenginleştirilmiş ekmek formülasyonu geliştirdi.

ResimTürk polisi, suçluları lazerle dinleyecek
Telefon dinlemede istediği yetkilere sahip olan Türk polisi, suç faillerinin açık havada veya kapalı alanda yaptıkları konuşmaları, lazer ve radyo dalgalarının kullanımı ile temassız ve kablosuz olarak uzak mesafelerden dinleyip kaydedebilecek.

ResimToyota'dan ''müzisyen'' robot
Japonya'nın bir numaralı otomobil üreticisi Toyota şirketi, keman çalabilen robot üretti. Robotları stratejik gelişmesinin bel kemiği yapmayı düşünen şirket, teknoloji harikası robotlarını Tokyo'da basına tanıttı.


eXTReMe Tracker