Şu an sisteme bağlı değilsiniz!
İsterseniz sisteme girebilir yada kayıt olabilirsiniz?

Bugün: 20 Nisan 2021, Salı
Günün en yeni başlıklar ve projeleri

 
Google
 

Trafik Işıkları ve Otoyollarda Hız Limitinin İhlalini Ortadan Kaldırmak

Var sayalım dört yolun birleştiği bir trafik ışıklarının olduğu bölgedeyiz, aracın bir tanesi kırmızı ışıkta durmadı ve geçti tam bu olayın oluş anında hangi plakalı araç nerde hangi saatte ne ihlali yaptığı bilinecek ve araca cezai işlem uygulanacak ve araç sahibine gerek sms yolu ile bildirilecek gerekse aracın her sene muayene oluşunda karşısına çıkarılacak. Otoyollardaki hız ihlali de böyle bir sistem üzerinde çalışılacak. Proje detayını çok fazla açamıyorum, çünkü patentini almadım.

Yazan: tuncay
Tarih: 2007-06-10


Resim2 yıl dayanabilen ekmek
TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi Marmara Araştırma Merkezi (MAM), Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ihtiyacı doğrultusunda, yürütülmüş olan proje çalışmaları kapsamında 2 yıl dayanabilen, vitamin ve minerallerce zenginleştirilmiş ekmek formülasyonu geliştirdi.

ResimTürk polisi, suçluları lazerle dinleyecek
Telefon dinlemede istediği yetkilere sahip olan Türk polisi, suç faillerinin açık havada veya kapalı alanda yaptıkları konuşmaları, lazer ve radyo dalgalarının kullanımı ile temassız ve kablosuz olarak uzak mesafelerden dinleyip kaydedebilecek.

ResimToyota'dan ''müzisyen'' robot
Japonya'nın bir numaralı otomobil üreticisi Toyota şirketi, keman çalabilen robot üretti. Robotları stratejik gelişmesinin bel kemiği yapmayı düşünen şirket, teknoloji harikası robotlarını Tokyo'da basına tanıttı.


eXTReMe Tracker