Şu an sisteme bağlı değilsiniz!
İsterseniz sisteme girebilir yada kayıt olabilirsiniz?

Bugün: 20 Nisan 2021, Salı
Günün en yeni başlıklar ve projeleri

 
Google
 

Sporda Şiddet Ve Küfrü Engellemek İçin Alternatif Stad Projesi

Alternatif Stat :
1. Tribün şiddet veya küfür olduğu zaman 180° dönerek seyircinin stat ile ilişkisini keser.
2. Tribün şiddet veya küfür olduğu zaman önlerine ses geçirmeyen bir perde inerek seyircinin kötü tezahüratının ve sahaya attığı yabancı cisimlerin sahaya düşmesini engeller.
3. Tribün şiddet veya küfür olduğu zaman asansör şeklinde inerek seyircilerin saha ile ilişkisini keser.
4. Tribün şiddet veya küfrün olmaması için sahaya maç seyretmeye gelen herkes yanında bir bayan getirmeli yani damsız girilmez tribünü oluşturmak.
Yazan: bilsem
Tarih: 2007-06-06


Resim2 yıl dayanabilen ekmek
TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi Marmara Araştırma Merkezi (MAM), Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ihtiyacı doğrultusunda, yürütülmüş olan proje çalışmaları kapsamında 2 yıl dayanabilen, vitamin ve minerallerce zenginleştirilmiş ekmek formülasyonu geliştirdi.

ResimTürk polisi, suçluları lazerle dinleyecek
Telefon dinlemede istediği yetkilere sahip olan Türk polisi, suç faillerinin açık havada veya kapalı alanda yaptıkları konuşmaları, lazer ve radyo dalgalarının kullanımı ile temassız ve kablosuz olarak uzak mesafelerden dinleyip kaydedebilecek.

ResimToyota'dan ''müzisyen'' robot
Japonya'nın bir numaralı otomobil üreticisi Toyota şirketi, keman çalabilen robot üretti. Robotları stratejik gelişmesinin bel kemiği yapmayı düşünen şirket, teknoloji harikası robotlarını Tokyo'da basına tanıttı.


eXTReMe Tracker