Şu an sisteme bağlı değilsiniz!
İsterseniz sisteme girebilir yada kayıt olabilirsiniz?

Bugün: 20 Nisan 2021, Salı
Günün en yeni başlıklar ve projeleri

 
Google
 

Araba Hırsızı

Arabamızın üstünde bir insanın sığa bileceği bir delik olacak ve bu deliğin camı otomatik kapanabilecek ve bayıltma gazı bulunacak. Hırsız arabanın içine girdiği zaman bir yeri sökmeye ya da arabayı çalmak isteyecektir. Bunu yaparken kapılar kilitlenecek. Bayıltma gazı devreye girecek ve hırsız bayılacak. Alarım çalmaya başlayacak ve otomatik olarak polisi arayacak ve bunu gören diğer hırsızlar tererrütte kalacak ve hırsızlık az ya da çok önlenecek.

Yazan: ibrahim
Tarih: 2007-06-01


Resim2 yıl dayanabilen ekmek
TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi Marmara Araştırma Merkezi (MAM), Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ihtiyacı doğrultusunda, yürütülmüş olan proje çalışmaları kapsamında 2 yıl dayanabilen, vitamin ve minerallerce zenginleştirilmiş ekmek formülasyonu geliştirdi.

ResimTürk polisi, suçluları lazerle dinleyecek
Telefon dinlemede istediği yetkilere sahip olan Türk polisi, suç faillerinin açık havada veya kapalı alanda yaptıkları konuşmaları, lazer ve radyo dalgalarının kullanımı ile temassız ve kablosuz olarak uzak mesafelerden dinleyip kaydedebilecek.

ResimToyota'dan ''müzisyen'' robot
Japonya'nın bir numaralı otomobil üreticisi Toyota şirketi, keman çalabilen robot üretti. Robotları stratejik gelişmesinin bel kemiği yapmayı düşünen şirket, teknoloji harikası robotlarını Tokyo'da basına tanıttı.


eXTReMe Tracker