Şu an sisteme bağlı değilsiniz!
İsterseniz sisteme girebilir yada kayıt olabilirsiniz?

Bugün: 20 Nisan 2021, Salı
Günün en yeni başlıklar ve projeleri

 
Google
 

Balatasız Kavrama

Debriyaj balatasının sürtünme ve yıpranma sürecinde çevreye döktüğü ve bıraktığı en tehlikeli madde aspes dir.Büyük şehirlerde ticari araçların 15.000 km ara ile balata değiştirildiğini dikkate alırsak bizim geliştirdiğimiz sistemin ömrünün tamamen kullanılacak madde ile orantılı olduğundan neredeyse aracın eskimesine kadar gidebilecek bir sistemdir.Genel yapısı hidromekanik bir sistem olup debriyaj pedalına basıldığında kapalı bir kutu içindeki sıkıştırılmış basınçlı hidroliğin kavramayı ayırması,pedal bırakıldığında ise dişli grubun pedalın seviyesine göre mükemmel hassiyette hareket alabilmesidir.Sistem tamamen teknik çizimlerle ve prototiple hazırdır,uzmanların incelemesi halinde hayranlık bırakacak bir buluştur.Bu buluş 25 senelik akademik bir ciddi çalışmanın sonucu kusursuz bir yapıya getirilmiştir. Saygılarımızla: irtibat : Mehmet Turan İyigiör : 0538 580 07 09

Yazan: bahakim
Tarih: 2007-05-31


Resim2 yıl dayanabilen ekmek
TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi Marmara Araştırma Merkezi (MAM), Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ihtiyacı doğrultusunda, yürütülmüş olan proje çalışmaları kapsamında 2 yıl dayanabilen, vitamin ve minerallerce zenginleştirilmiş ekmek formülasyonu geliştirdi.

ResimTürk polisi, suçluları lazerle dinleyecek
Telefon dinlemede istediği yetkilere sahip olan Türk polisi, suç faillerinin açık havada veya kapalı alanda yaptıkları konuşmaları, lazer ve radyo dalgalarının kullanımı ile temassız ve kablosuz olarak uzak mesafelerden dinleyip kaydedebilecek.

ResimToyota'dan ''müzisyen'' robot
Japonya'nın bir numaralı otomobil üreticisi Toyota şirketi, keman çalabilen robot üretti. Robotları stratejik gelişmesinin bel kemiği yapmayı düşünen şirket, teknoloji harikası robotlarını Tokyo'da basına tanıttı.


eXTReMe Tracker