Şu an sisteme bağlı değilsiniz!
İsterseniz sisteme girebilir yada kayıt olabilirsiniz?

Bugün: 05 Aralık 2021, Pazar
Günün en yeni başlıklar ve projeleri

 
Google
 

Fare Kapanı

Geliştirmiş olduğum ufak bir kapan ile sadece 1 fındık yada ceviz tanesiyle kesinlikle bir canlı fare yakalayabiliyorsunuz. Ufak kutu şeklindeki kapanın içerisine fındık tanesi ile düzenek hazırladım. fındığı alan fare kendini kilitlenmiş bir kutu içerisinde buluyor. kapan, ufak tek kalem pille çalışan bir sistem ile alarm veriyor... istenirse kapana şok düzeneği yerleştirilebiliniyor. siz canlı yakalıyorsunuz şoku isterseniz veriyorsunuz. yaklaşık 3 sene önce yaptığım bu kapan ile %95 kesin sonuç veriyor. %5 ise kullanıcının yaptığı yanlışlıklardan kaynaklanıyor.

Yazan: muaric
Tarih: 2007-11-21


Resim2 yıl dayanabilen ekmek
TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi Marmara Araştırma Merkezi (MAM), Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ihtiyacı doğrultusunda, yürütülmüş olan proje çalışmaları kapsamında 2 yıl dayanabilen, vitamin ve minerallerce zenginleştirilmiş ekmek formülasyonu geliştirdi.

ResimTürk polisi, suçluları lazerle dinleyecek
Telefon dinlemede istediği yetkilere sahip olan Türk polisi, suç faillerinin açık havada veya kapalı alanda yaptıkları konuşmaları, lazer ve radyo dalgalarının kullanımı ile temassız ve kablosuz olarak uzak mesafelerden dinleyip kaydedebilecek.

ResimToyota'dan ''müzisyen'' robot
Japonya'nın bir numaralı otomobil üreticisi Toyota şirketi, keman çalabilen robot üretti. Robotları stratejik gelişmesinin bel kemiği yapmayı düşünen şirket, teknoloji harikası robotlarını Tokyo'da basına tanıttı.


eXTReMe Tracker