Şu an sisteme bağlı değilsiniz!
İsterseniz sisteme girebilir yada kayıt olabilirsiniz?

Bugün: 24 Ekim 2021, Pazar
Günün en yeni başlıklar ve projeleri

 
Google
 

Vücut Isısını Elektrik Enerjisine Çevirmek

Fraunhofer Institute vücut ısısını elektrik enerjisine çevirmeyi başarmış. İleriye dönük bu enerji ile şikayetçi olduğumuz pil ömürlerinin sürelerini uzatabilir. Her yere güç kaynağımız yanımızda taşımış olacağız.

Herkes düşük pil sürelerinden şikayet eder ve cep telefonlarının, PDA'larının, laptoplarının daha uzun pil ömürlü olmasını ister. Fraunhofer Institute araştırmaları sonucunda vücut ısısını elektrik enerjisine çevirmeyi başarmış ancak bir elektronik cihazın çalışabilmesi için en az 2 Volt gerekiyormuş ancak şu anda hala üzerindeki çalıştıkları TEG sadece 200 Milivolt güç sağlayabiliyormuş.

Kaynak: http://www.fraunhofer.de/fhg/EN/press/pi/2007/08/Researchnews82007Topic1.jsp


Yorumlar

Nuri Şahiner
bence güzel bir proje
2007-12-24


Yorum Yaz

Adınız Soyadınız:

E-postanız:

Yorumunuz:

Resim2 yıl dayanabilen ekmek
TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi Marmara Araştırma Merkezi (MAM), Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ihtiyacı doğrultusunda, yürütülmüş olan proje çalışmaları kapsamında 2 yıl dayanabilen, vitamin ve minerallerce zenginleştirilmiş ekmek formülasyonu geliştirdi.

ResimTürk polisi, suçluları lazerle dinleyecek
Telefon dinlemede istediği yetkilere sahip olan Türk polisi, suç faillerinin açık havada veya kapalı alanda yaptıkları konuşmaları, lazer ve radyo dalgalarının kullanımı ile temassız ve kablosuz olarak uzak mesafelerden dinleyip kaydedebilecek.

ResimToyota'dan ''müzisyen'' robot
Japonya'nın bir numaralı otomobil üreticisi Toyota şirketi, keman çalabilen robot üretti. Robotları stratejik gelişmesinin bel kemiği yapmayı düşünen şirket, teknoloji harikası robotlarını Tokyo'da basına tanıttı.


eXTReMe Tracker