Şu an sisteme bağlı değilsiniz!
İsterseniz sisteme girebilir yada kayıt olabilirsiniz?

Bugün: 22 Ağustos 2019, Perşembe
Günün en yeni başlıklar ve projeleri

 
Google
 

Rüzgar Tribünü İnşaası

Hiç rüzgar türübünü yapmayı düşündünüz mü? Rüzgarın enerjisini kullanarak elektrik enerjisi üretmeyi? İşte size kendi rüzgar tribününüzü yapmayı sağlayan bir site. Yapmanız gerekenleri bir bir anlatmış.

Kaynak: http://www.otherpower.com/woodmill.html


Yorumlar

yalçın koç
rüzgar türübünü bilindiği gibi temiz bir enerjidir ama çok büyük alanlara küçük jenaratörlerin başına pervaneler takarak büyük santrallerdeki gibi enerji sağlıyamassınız hem zaman hem para kaybı hem görüntü kirliliği hemde istenilen enerjiyi elde edememek hiç karlı bir iş değil bu nedenle (2100 MW )LIK RÜZGAR TRİBÜNÜ PROJESİ HAZIR BURADAN BÜTÜN ÇEVRECİLERE DUYURULUR
2007-05-28

ömer faruk aslan
bu yararlı bişey ama site yabancı olduğundan hiç bişey anlamadım
2007-05-31

ali cesaret
bu proje çok önemli çünkü enerji herşey demek ama tam anlayamadım insanlar için kullanılabilir hale getirilmesi gerekiyor ekonomik olarak
2007-06-19

Kaan Karaoğlu
çok işe yarar bence iyi çünkü su yerine elektrik kullanılabilir
2007-08-07


Yorum Yaz

Adınız Soyadınız:

E-postanız:

Yorumunuz:

Resim2 yıl dayanabilen ekmek
TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi Marmara Araştırma Merkezi (MAM), Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ihtiyacı doğrultusunda, yürütülmüş olan proje çalışmaları kapsamında 2 yıl dayanabilen, vitamin ve minerallerce zenginleştirilmiş ekmek formülasyonu geliştirdi.

ResimTürk polisi, suçluları lazerle dinleyecek
Telefon dinlemede istediği yetkilere sahip olan Türk polisi, suç faillerinin açık havada veya kapalı alanda yaptıkları konuşmaları, lazer ve radyo dalgalarının kullanımı ile temassız ve kablosuz olarak uzak mesafelerden dinleyip kaydedebilecek.

ResimToyota'dan ''müzisyen'' robot
Japonya'nın bir numaralı otomobil üreticisi Toyota şirketi, keman çalabilen robot üretti. Robotları stratejik gelişmesinin bel kemiği yapmayı düşünen şirket, teknoloji harikası robotlarını Tokyo'da basına tanıttı.


eXTReMe Tracker