Şu an sisteme bağlı değilsiniz!
İsterseniz sisteme girebilir yada kayıt olabilirsiniz?

Bugün: 22 Ağustos 2019, Perşembe
Günün en yeni başlıklar ve projeleri

 
Google
 

Patates ile MP3 player çalıştırma

Patatesten çektiği elektrik ile mp3 playerı çalıştırmak için hazırlanmış basit düzenekte; patatesin içinde doğan reaksiyon sonuçu ortaya çıkan 0.5 volt gerilim ve 0.2 milliamper akım ile mp3 playerı çalıştırılmış.Yorumlar

ilayda uğur
bu buluşlar süper bişey kim yaptıysa çok iyi yapmış. iyi işe yarayacağını düşünüyorum. başarılarının devamını dilerim
2007-05-24

kamilbabaoğlu
basit bir deney limon´kola elma sirke gibi asitik maddelerin elektrik elde edildiği 20 yıl önceden biliniyordu ?
2007-05-24

Berk Evcioğlu
ben daha 8. sınıfım biz bunu okulda limonla yapıyoruz bu artık ortaokul çağında yapılabilecek basit bir deney genede emeğe saygı ..
2007-05-29


Yorum Yaz

Adınız Soyadınız:

E-postanız:

Yorumunuz:

Resim2 yıl dayanabilen ekmek
TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi Marmara Araştırma Merkezi (MAM), Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ihtiyacı doğrultusunda, yürütülmüş olan proje çalışmaları kapsamında 2 yıl dayanabilen, vitamin ve minerallerce zenginleştirilmiş ekmek formülasyonu geliştirdi.

ResimTürk polisi, suçluları lazerle dinleyecek
Telefon dinlemede istediği yetkilere sahip olan Türk polisi, suç faillerinin açık havada veya kapalı alanda yaptıkları konuşmaları, lazer ve radyo dalgalarının kullanımı ile temassız ve kablosuz olarak uzak mesafelerden dinleyip kaydedebilecek.

ResimToyota'dan ''müzisyen'' robot
Japonya'nın bir numaralı otomobil üreticisi Toyota şirketi, keman çalabilen robot üretti. Robotları stratejik gelişmesinin bel kemiği yapmayı düşünen şirket, teknoloji harikası robotlarını Tokyo'da basına tanıttı.


eXTReMe Tracker