Şu an sisteme bağlı değilsiniz!
İsterseniz sisteme girebilir yada kayıt olabilirsiniz?

Bugün: 10 Aralık 2018, Pazartesi
Günün en yeni başlıklar ve projeleri

 
Google
 

Yeni Deprem Araştırma Sistemi

Yeraltında oluşan elektro manyetik dalgalanmaları (D.C. Voltajını) değişik ve hiç denenmemiş bir yöntemle yakalanıp, alınan verilerin sisteme aktarılması, hesaplanması, canlı ve birebir olarak verilerin analiz halinde grafik olarak sistemden takip edilebilmesi. sonra ise olası bir depremin verilerini hesaplayarak YER, ZAMAN ve ŞİDDET olarak hesaplanması. Sistem en az 120-140 dakika önceden haber verebilmekte. doğruluğu defalarca kanıtladım. örneği aşağıdaki graikte mevcuttur.


Yazan: trda
Tarih: 2007-05-17


Resim2 yıl dayanabilen ekmek
TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi Marmara Araştırma Merkezi (MAM), Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ihtiyacı doğrultusunda, yürütülmüş olan proje çalışmaları kapsamında 2 yıl dayanabilen, vitamin ve minerallerce zenginleştirilmiş ekmek formülasyonu geliştirdi.

ResimTürk polisi, suçluları lazerle dinleyecek
Telefon dinlemede istediği yetkilere sahip olan Türk polisi, suç faillerinin açık havada veya kapalı alanda yaptıkları konuşmaları, lazer ve radyo dalgalarının kullanımı ile temassız ve kablosuz olarak uzak mesafelerden dinleyip kaydedebilecek.

ResimToyota'dan ''müzisyen'' robot
Japonya'nın bir numaralı otomobil üreticisi Toyota şirketi, keman çalabilen robot üretti. Robotları stratejik gelişmesinin bel kemiği yapmayı düşünen şirket, teknoloji harikası robotlarını Tokyo'da basına tanıttı.


eXTReMe Tracker