Şu an sisteme bağlı değilsiniz!
İsterseniz sisteme girebilir yada kayıt olabilirsiniz?

Bugün: 24 Ekim 2021, Pazar
Günün en yeni başlıklar ve projeleri

 
Google
 

2 Sayısının 1 Sayısına Eşit Olduğunu İdea Eden Çözüm

a ve b diye iki değişken tanımlanmış ve bunlara 1 değeri atandıktan sonra, çeşitli işlemlere tabir tutması sonuçu; en sonda a+b=b değeri elde edilmiş. Yani 2=1 denmiş.


Not: Böyle bir şeyin gerçekliği mümkün değil. Çünkü bölüm olarak aldığı (a-b) değeri sıfırdır ve bölüm işlemi sonsuza gitmektedir. Bu noktanın göz ardı edilmesiyle 2=1 sonuçu elde edilmiş.

Video:


Yorumlar

zeynel abidin kavaklı
beyler bu saçma bişi bende a ile b yi 3 alırsk sonuç 3=6 olcak yai bütün sayılar kendinin 2 katına eşit oluyo.sizce böyle bişi mümkün mü ?
2007-06-08

hakan
Not kısmını okursanız; Neden olamayacağı yazılmış...
2007-06-09

görünmez adam
tamamen saçmalamışlar.bu newton fln gibi bilim adamlarının yaptığı şeylere benzemez.tamamen zorlama olmuş.zaten neden olmayacağını da söylemiş ;)
2007-12-11

okannn deniz
saçma boyle birr seyy mümkünn değill
2007-12-16


Yorum Yaz

Adınız Soyadınız:

E-postanız:

Yorumunuz:

Resim2 yıl dayanabilen ekmek
TÜBİTAK Gebze Yerleşkesi Marmara Araştırma Merkezi (MAM), Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ihtiyacı doğrultusunda, yürütülmüş olan proje çalışmaları kapsamında 2 yıl dayanabilen, vitamin ve minerallerce zenginleştirilmiş ekmek formülasyonu geliştirdi.

ResimTürk polisi, suçluları lazerle dinleyecek
Telefon dinlemede istediği yetkilere sahip olan Türk polisi, suç faillerinin açık havada veya kapalı alanda yaptıkları konuşmaları, lazer ve radyo dalgalarının kullanımı ile temassız ve kablosuz olarak uzak mesafelerden dinleyip kaydedebilecek.

ResimToyota'dan ''müzisyen'' robot
Japonya'nın bir numaralı otomobil üreticisi Toyota şirketi, keman çalabilen robot üretti. Robotları stratejik gelişmesinin bel kemiği yapmayı düşünen şirket, teknoloji harikası robotlarını Tokyo'da basına tanıttı.


eXTReMe Tracker